O spolupráci
První setkání
Na úvodní konzultaci se seznamujeme, probereme Vaše očekávání od terapie a posoudíme, zdali by nám vzájemná spolupráce vyhovovala. Je zde také prostor pro důležité informace týkající se naší spolupráce a Vaše dotazy. Není nutné jasně formulovat problém, se kterým přicházíte. Někdy i jeho pojmenovávání může být náplní spolupráce.
Osobně/ online/ po telefonu
Terapie může probíhat osobně, online prostřednictvím videohovoru (Google Meet, WhatsApp), nebo jako hovory po telefonu. Jednotlivé formy setkávání lze různě kombinovat.
Termíny
Pokud je to z Vaší strany možné, termíny plánujeme na měsíc dopředu. Řád a pravidelnost je pro mnoho klientů důležitá, proto Vám mohu rezervovat termín v konkrétní den i hodinu. Nebo podle vašich aktuálních časových možností.
Možné termíny osobních setkání jsou v pondělí, středu a pátek. Možné termíny online setkání jsou dle individuální domluvy.
Frekvence setkávání
Obvyklá frekvence setkávání je zpočátku 1x týdně/1x za 14 dní. Alespoň 1-2x za měsíc to bývá smysluplné s ohledem na návaznost terapeutické práce. Dle Vaší aktuální situace je možné sezení prodloužit a frekvenci setkávání zintenzivnit nebo rozvolnit.
Storno podmínky
Z respektu k vzájemnému času je možné se z domluvené konzultace omluvit nejméně 48 hodin před jejím začátkem. V případě, že na sezení nedorazíte, nebo ho s méně než 48hodinovým předstihem zrušíte, je nutné uhradit celou částku neproběhlého sezení.
Mlčenlivost
Všechny informace, které se o Vás v průběhu spolupráce dozvím, jsou důvěrné. Výjimkou je oznamovací povinnost závažných trestných činů a odborné supervize, v rámci kterých o Vás mohu hovořit za účelem zkvalitnění mé práce. I v tomto případě však nebudu sdělovat žádné údaje, které by mohly vést k narušení Vaší anonymity. Nutno dodat, že kolegové supervizoři jsou také vázáni mlčenlivostí.
Připomínky
Pokud budete vnímat nespokojenost s tím, jak sezení probíhají, neváhejte se na mě obrátit s čímkoliv, co byste potřebovali jinak. Zpětná vazba do terapie patří a může být v rámci terapeutického procesu velmi cenná. Sama Vás budu k dávání zpětné vazby při naší spolupráci vybízet.
Krizové situace
Pokud se stane, že mezi sezeními přijde akutní krize a já Vám nebudu zrovna k dispozici, nebojte se využít následujících linek důvěry a krizových center, které fungují nonstop a jsou zdarma. Některé služby poskytují i krizový chat.
Linka první psychické pomoci - 116 123 (+ chat)
Pražská linka důvěry - 222 580 697 (+ chat)
Linka bezpečí - 116 111 (+ chat)
Linka dôvery Nezábudka (SR): 0800 800 566
Krizová centra:
RIAPS - 222 586 768, Chelčického 39, Praha 3
Centrum krizové intervence Psychiatrické nemocnice Bohnice - 284 016 110, Ústavní 91, Praha 8
Dětské krizové centrum - 241 484 149, Cílkova 796/7, Praha 12 – Kamýk
V případě ohrožení života volejte zdravotnickou záchrannou službu - 155
Ukončení
Ukončování terapie je její důležitou součástí a mělo by být předem naplánováno. Je vhodné, abychom měli dostatečný prostor pro zhodnocení naší spolupráce a rozloučení se.