O spolupráci
První setkání
Na úvodní konzultaci se seznamujeme, probereme Vaše očekávání od terapie a posoudíme, zdali by nám vzájemná spolupráce vyhovovala. Je zde také prostor pro důležité informace týkající se naší spolupráce a Vaše dotazy. Není nutné jasně formulovat problém, se kterým přicházíte, někdy i jeho pojmenovávání může být náplní spolupráce. Úvodní setkání trvá 80 minut.
Osobně/ online/ po telefonu
Terapie může probíhat osobně, online prostřednictvím videohovoru (Google Meet, WhatsApp), nebo jako hovory po telefonu. Jednotlivé formy setkávání lze různě kombinovat.
Termíny
Pokud je to z Vaší strany možné, termíny plánujeme na měsíc dopředu. Řád a pravidelnost je pro mnoho klientů důležitá, proto Vám mohu rezervovat termín v konkrétní den i hodinu. Nebo podle vašich aktuálních časových možností. Dostupné jsou termíny v pondělí, ve středu a v pátek.
Frekvence setkávání
Obvyklá frekvence setkávání je na začátku spolupráce většinou 1x týdně, po určité době docházení se období mezi sezeními prodlužují.
Dle Vaší aktuální situace lze samozřejmě frekvenci setkávání zintenzivnit nebo rozvolnit.
Storno podmínky
Z respektu k vzájemnému času je možné se z domluvené konzultace omluvit nejméně 48 hodin před jejím začátkem. Výjimkou jsou pondělní sezení, kdy je nutno ho zrušit nejpozději v pátek.
V případě, že na sezení nedorazíte, nebo ho s méně než 48hodinovým předstihem zrušíte, hradí se celá částka za nevyužitý termín.
Jde o běžnou praxi, předchází se tím blokování termínů pro ostatní klienty, kteří například potřebují bezodkladnou pomoc.
Mlčenlivost
Všechny informace, které se o Vás v průběhu spolupráce dozvím, jsou důvěrné. Výjimkou je oznamovací povinnost závažných trestných činů a odborné supervize, v rámci kterých o Vás mohu hovořit za účelem zkvalitnění mé práce. I v tomto případě však nebudu sdělovat žádné údaje, které by mohly vést k narušení Vaší anonymity. Nutno dodat, že kolegové supervizoři jsou také vázáni mlčenlivostí.
Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromou praxi, nejsou informace o klientech součástí zdravotnické či jiné dokumentace.
Připomínky
Pokud budete vnímat nespokojenost s tím, jak sezení probíhají, neváhejte se na mě obrátit s čímkoliv, co byste potřebovali jinak. Zpětná vazba do terapie patří a může být v rámci terapeutického procesu velmi cenná. Sama Vás budu k dávání zpětné vazby při naší spolupráci vybízet.
Krizové situace
Pokud se stane, že mezi sezeními přijde akutní krize a já Vám nebudu zrovna k dispozici, nebojte se využít následujících linek důvěry a krizových center, které fungují nonstop a jsou zdarma. Některé služby poskytují i krizový chat.
Linka první psychické pomoci - 116 123 (+ chat)
Pražská linka důvěry - 222 580 697 (+ chat)
Linka bezpečí - 116 111 (+ chat)
Krizová centra:
RIAPS - 222 586 768, Chelčického 39, Praha 3
Centrum krizové intervence Psychiatrické nemocnice Bohnice - 284 016 110, Ústavní 91, Praha 8
Dětské krizové centrum - 241 484 149, Cílkova 796/7, Praha 12 – Kamýk
V případě ohrožení života volejte zdravotnickou záchrannou službu - 155
Ukončení
Ukončování terapie je její důležitou součástí a mělo by být předem naplánováno. Je vhodné, abychom měli dostatečný prostor pro zhodnocení naší spolupráce a rozloučení se.